Kepenk Ve Panjur Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Kepenk ve Panjur Sistemleri
Kepenk ve Panjur Sistemleri

Saran Cam Kepenk ve Panjur Sistemleri

Otomatik Panjur Sistemleri uzaktan kumanda sayesinde kolayca açılıp - kapanma imkanına sahip olan, kullanıldığı yapılarda estetik, güvenlik, yalıtım ve konfor gibi özellikler sunarak pencerelerin örtülmesini sağlayan mekanizmaların genel adıdır.

İstenilen her yapıya (binaya) kolayca uygulanabilen ve enerji tasarrufu sağlayan Panjur sistemleri iş hayatı yoğun olan, hasta veya yaşlı olan kişilere kullanım kolaylığı sunmaktadır. Ayrıca Panjur Sistemlerinin estetik ve uzun ömürlü olması insanlar tarafından çok sık tercih edilmesine yol açmaktadır.

Saran Cam tarafından uzun yılların getirdiği tecrübe ve birikimle her yapıya özel olarak üretilebilen Panjur Sistemleri yapınıza estetik, güvenlik, konfor katarken dayanıklı olması sebebiyle size uzun yıllar büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Saran Cam olarak Otomatik Panjur üretimi aşamasında sunduğumuz yüksek kalite ve uzman işçiliği; geniş bayi ağımız sayesinde montaj, bakım, garanti ve servis safhasında da maksimum seviyeye çıkarıyoruz. 

Sizlerde www.sarancam.com.tr bağlantısını tıklayarak her yapı türüne özel olarak ürettiğimiz Panjur Sistemleri hakkında teknik özellikleri, görselleri, videoları ve ürün broşürünü inceleyebilirsiniz.

Otomatik Panjur sistemleri her türdeki yapının kapı ve pencerelerine uygulanabildiği için yaygın kullanılır hale gelmiştir. Kullanıldığı projelerde mevsim ve dışarıdaki hava koşullarını önemsemeksizin kişilere yüksek seviyede yalıtım imkanı sunarlar. Yapının kapı ve pencerelerine kattıkları estetik ve şık görünüm de Otomatik Panjur Sistemleri için farklı bir tercih sebebi olarak gösterilebilir.

Saran Cam Otomatik Panjur Sistemleri her yapıya özel farklı uygulama, opsiyonel özellikler ve renk seçenekleri ile üretilerek kullanıldığı mekana muazzam bir estetik görsellik katmaktadır. Genellikle Motorlu olarak tercih edilen Panjur Sistemleri bazı durumlarda Manuel kullanıma uygun olarak da üretilmektedir. Ayrıca ürettiğimiz Panjur modelleri sürme ve stor sineklik uygulamalarına imkan tanıyan yardımcı profilleri barındırmaktadır.

Otomatik Panjur kullanıldığı konut veya işyerine büyük avantajlar sunmaktadır. Ev ortamında kullanılan Panjur Sistemleri sayesinde mekanın mahremiyeti korunur, balkon kapatılabilir, hırsızlık gibi vakaların ve doğa olaylarının olumsuz etkilerinden korunması sağlanır.

Saran Cam kalitesiyle üretilmiş Otomatik Panjur Sistemlerine sahip olmak ve bilgi almak için Whatsapp butonuna veya kelimesine tıklayarak uzman personelimizle anlık mesajlaşabilir, +905544058930 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Panjur Sistemleri

Panjur Sistemleri evlere ve işyerlerine özel olarak üretilen, kullanıldığı yapıyı olumsuz hava şartlarından koruyan, emniyetini sağlayan ve tüm bunlara ek olarak estetik bir görünüm kazandıran mekanizmanın genel adıdır. Kapı ve pencerelerin korunaklı bir şekilde örtülmesini sağlayan bu yapı fırtınalı, rüzgarlı ve yağışlı bölgelerde binanın güvenliğini sağlamaktadır.

Panjur Sistemleri birçok farklı sınıfa ayrılmakla birlikte temelde Manuel Panjur Sistemi ve Otomatik Panjur Sistemi (Motorlu Panjur Sistemi) olmak üzere 2 sınıfta incelenebilir. Manuel Panjur insan müdahalesi ile açılıp - kapanırken; Motorlu Panjur uzaktan kumanda, buton veya farklı bir tetikleyici kullanılarak çalışmaktadır.

Panjur Sistemleri oldukça konforlu, estetik ve dayanıklı mekanizmalardır. Çok uzun süreli kullanımlarda sarımlarda ve bantlarda yırtılma, motorda hasar gibi arızalar oluşmaya başlayabilir. Uzman ekip eliyle oldukça hızlı ve düşük maliyetle giderilebilen bu durumlar sayesinde Panjur Sistemleri ömürlük mekanizmalar olarak görülmektedir.

Günümüzde en sık tercih edilen Panjur Sistemleri Motorlu yani Otomatik Panjur Sistemleri olmaktadır. Bazı durumlarda Manuel Panjur Sistemi kullanmak isteyen ve bu yapıda bir üretim yaptıran kişiler ileride bu mekanizmayı Otomatik Panjur Sistemine çevirebilme şansına sahip olmaktadır.

Neden Otomatik Panjur 

Otomatik Panjur Sistemleri kullanıldıkları yapıya birçok farklı olumlu etki sağlamaktadır. Bu mekanizmaların monte edildikleri projelere sağladıkları katkılar arasında;

 • Projeye estetik ve şık bir görünüm kazandırması,
 • Binayı doğal afetlere ve hırsızlığa karşı daha korunaklı hale getirmesi,   
 • Güneş ışınlarının direkt olarak içeriye etki etmesini engellemesi,
 • Maksimum enerji tasarrufu sağlanarak çalışması,
 • Üstün yalıtımı sayesinde çevresel gürültüyü kesmesi,        
 • Özellikler konut sahiplerine mahremiyet sağlaması,

gösterilebilir.

Panjur Motoru 

Otomatik Panjur Sistemleri kullanılacağı alanın fiziksel özellikleri ve yapının ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda birçok farklı modelde üretilmektedir. Bütün Otomatik Panjur modelleri beklentiler ve ihtiyaçlara en doğru dönüşü sağlayacak boyutlarda üretilirler. Bu sistemlerin sağlıklı çalışmasını sağlayacak farklı Otomatik Panjur Motoru çeşitleri bulunmaktadır.

Saran Cam Kapı olarak Panjur üretiminde en sık kullandığımız Panjur Motorları arasında; 

 • Santral Motor,
 • Zincir Aktarmalı Motor,
 • Şafttan Tahrikli Motor,
 • Tüp Motor,

belirtilebilir.

Tüm bu Otomatik Panjur Motoru türlerini kendi markamız altında Saran Cam Panjur Motorları olarak ürettiğimiz gibi çözüm ortaklığı yaptığımız Nice, Mosel ve Somfy Panjur Motorları da Otomatik Panjur Sistemlerinde kullanmaktayız.

Panjur Motorları ve Otomatik Panjur Sistemleri Otomasyonları ile ilgili en detaylı bilgileri, broşürleri, görselleri ve teknik özellikleri www.sarancam.com.tr bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Panjur Fiyatları 

Saran Cam olarak üretimini yaptığımız tüm Otomatik Panjur Sistemlerini yüksek kalite, uzman işçilik ve uzun kullanım ömrü kriterlerini göz önünde bulundurarak tamamlamaktayız. Türkiye ve dünyadaki tüm ülkelere ürün imal eden uluslararası bir firma olarak insanlara en kaliteli ürünler en uygun fiyatlarla sunmayı misyon edinmiş bulunuyoruz.

Saran Cam tarafından üretilen Otomatik Panjur Fiyatları birçok farklı etmen göz önünde bulundurulduğunda farklılıklar göstermektedir. Panjur Fiyatlarında değişikliklere neden olan faktörler arasında;

 • Panjur Sisteminin Ölçüleri,
 • Panjur Panelinde Kullanılan Madde Türü,
 • Panjurun Manuel - Otomatik Olması,
 • İhtiyaç Duyulan Opsiyonel Özellikler,

gösterilebilir.

2023 Panjur Fiyatları yukarıda belirttiğimiz hususlar göz önüne alınarak projeye özel olarak belirlenmektedir. En doğru fiyatları almak ve yapınızla %100 uyumlu Panjur Sistemlerine sahip olmak için Hemen Bizi Arayınız...

Panjur Modelleri 

Panjur Sistemleri monte edileceği yapının genel özelliklerine ve kullanım amacına en uygun olacak şekilde farklı modellerde üretilmektedir. Zaman içerisinde gelişen teknoloji ile birlikte Panjur Modellerinin sayısı, kalitesi, estetiği ve konforu artmaya başlamıştır.

Saran Cam tarafından üretimi yapılan Panjur Sistemleri ile kişilerin isteklerine %100 uyumlu olabilecek Panjur modeline sahip olması hedeflenmektedir. Panjur Sistemleri özellik, renk ve güvenlik açısından değerlendirilerek;

 1. Klasik İpli Panjur : Günümüzde hala bazı evlerde kullanılmaya devam edilen bu model plastik lamelli, öne doğru makas sistemi ile açılabilen en eski panjur sistemidir. Ekonomik ve uygun fiyatlı olması hala evlerde tercih edilmesine neden olmaktadır.
 2. Balkon Kapama Panjur : Modern balkon kapama estetik ve kullanım konforu açısından kolaylık sağlar. Lamelleri alüminyum ve kutuları paslanmaz saçtan yapılır. Öne doğru makas sistemi ile açılabilir.
 3. Modern İpli Panjur : Modern ipli panjur sistemleri dış kutusu paslanmaz saçtan olup, lamelleri alüminyum ve ip sistemi bilyeli olan yeni tip panjur modelidir. Makas sistemleri ile öne açılır olarak üretilebilir.
 4. Otomatik Panjur : Otomatik panjur sistemleri ev pencerelerinize uygulanan kumandalı veya butonla kumanda edilir. Güvenlikli ve alüminyum lamellerden oluşur. Hırsızlara karşı caydırıcılık sağlar. Yapıları olumsuz hava koşullarından korur.
 5. Monoblok Panjur : Monoblok Panjur Modeli PVC pencereye entegreli gizli kutu sistemi ile montaj yapılır. Pencere sistemi ile bütün olan monoblok panjur modeli motorlu ve ipli olarak üretilebilir.
 6. Mağaza Panjur : Mağaza kepenk modeli olarak da ifade edilen bu sistemler oldukça güvenliklidir. Elektrik kesintilerinde elle açılma özelliği mevcuttur.
 7. Garaj Kapısı Otomatik Panjur : Garaj kapısı panjur modelleri uzaktan kumandalı ve sensörlüdür. Sensör olası kazaları önlemek amaçlıdır. Paslanmaz saçtan kutusu, güçlü motor yapısı ve kalın alüminyum lamellerden oluşur. (Kepenk
 8. Depo Panjur : Depo ve benzeri alanlar için güvenlik sağlayan Panjur modelleridir. Özel lameller ile üretilen bu modeller kalın olurlar ve hırsızlara karşı caydırıcılık sağlarlar. Motor sistemi ile otomatik olarak kullanılan bu modeller elektrik kesintilerinde elle manuel olarak açılıp kapatılabilir. (Kepenk Sistemleri)

şeklinde sınıflayabileceğimiz modellere ayrılmıştır.

Sizin projenize en uygun olacak Saran Cam Panjur Modeli ile ilgili bilgi almak ve uzman ekibimiz tarafından binanızda keşif yapılmasını sağlamak için Hemen Bize Ulaşınız...

Otomatik Panjur Sistemleri 

Binaların kapı ve pencerelerinde özel bir otomasyon programı kullanılarak uzaktan kumanda, buton veya farklı bir aparat yardımıyla hareket ettirilen Panjur Sistemleri Otomatik Panjur olarak ifade edilmektedir.

Konut, işyeri, depo, mağaza gibi pek çok alanda kullanılabilen Otomatik Panjur Sistemleri ortamın güvenliğini sağlarken aynı zamanda yalıtım ve estetik gibi konularda da olumlu etkiler bırakır.

Otomatik Panjur Sistemleri kapı ve pencere önleri için üretilmiş olup yatay ve dikey profilleri bulunmaktadır. Bu sistemler Panjur Motoru yardımıyla hareket eder ve ne kadar kalkması - inmesi gerektiği kontrol edilebilir.

Otomatik Panjur Sistemleri üretilirken birbirleri arasında farklılıklar oluşmasına neden olan ve opsiyonel olarak farklı tiplerde kullanılabilen bazı mekanizmalar arasında;

 • Panjur Makarası,
 • Panjur Perdesi,
 • Panjur İpi,
 • Panjur Motoru,
 • Panjur Kumandası,
 • Panjur Butonu,

belirtilebilir.

Otomatik Panjur Sistemleri kullanıcılarına güvenlik, estetik ve iklimlendirme fonksiyonlarını bir arada sunmaktadır. Kaliteli sistemler %50 civarında ısı yalıtımı sağlamaktadır. Ayrıca bu tip panjur sistemleri kullanıldığı yapıların doğal afetlerden ve hırsızlık vakalarından korunması sürecine katkı sağlamaktadır.

Otomatik Panjur Sistemleri ile ilgili detaylı bilgiler verdiğimiz yazımıza www.sarancam.com.tr bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Otomatik Panjur Kontrol Mekanizmaları 

Otomatik Panjur Sistemlerinin insanlara sağladığı en büyük konforlardan birisi temas kullanmadan istenildiği miktarda açılıp - kapanma özelliğine sahip olmasıdır. Otomatik Panjur modellerine bu yeteneği kazandıran birbirinden farklı mekanizma türleri bulunmaktadır.

Otomatik Panjur Sistemlerinde kullanılan Kontrol Mekanizmaları arasında;

 • Panjur Kumandası ile Kontrol           
 • Panjur Butonu ile Kontrol     
 • Akıllı Telefon ile Kontrol       
 • Güneş Sensörü ile Kontrol    
 • Rüzgar Sensörü ile Kontrol   
 • Akıllı Ev ile Kontrol

bulunmaktadır.

Günümüzde en sık kullanılan Otomatik Panjur Kontrol Mekanizması olarak Panjur Kumandası bilinmektedir. Kullanıcıların büyük çoğunluğu uzaktan kumanda ile Otomatik Panjur Sistemini kontrol etmek istemektedir. Bazı durumlarda buton ile kontrol de tercih edilmektedir.

Otomatik Panjur Montaj Seçenekleri 

Panjur Sistemleri Saran Cam tarafından projeye en uygun olacak şekilde üretildikten sonra Türkiye'de ve dünyadaki binlerce bayisinden size en yakın olanındaki uzman ekip eliyle montajı yapılmaktadır. Binanın yapısına ve Otomatik Panjur Modeline bağlı olarak farklı montaj seçenekleri bulunmaktadır.

Panjur Montaj seçenekleri arasında;

 • Dahili Montaj
 • Harici Montaj
 • Dahili Ters Montaj    
 • Monoblok Montaj     
 • Detay Kutu Montaj

belirtilebilir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın
google-site-verification=cUVGQR6KvSu7jmckxh1ljLWO91deQq5euX4nHp6